Burger King’in McDonald’s Siparişi Verin Tweeti

“Tabii ki, Whopper her zaman en iyisi, fakat bir Big Mac siparişi vermek de o kadar kötü bir fikir değil.”

Ünlü fast food zinciri Burger King’in İngiltere şubesi tarafından yayınlanan ve müşterilerini rakiplerinden sipariş vermeleri için yönlendiren tweet oldukça dikkat çekti. Bu zor zamanlarda Burger King, insanları hem tarihi rakibi McDonald’s hem de KFC, Domino’s, Subway gibi diğer büyük fast food zincirlerinden paket yemek siparişi vermeleri için teşvik ediyor. 

pastedGraphic.png

Dahası tweette yayınlanan metin aynı zamanda küçük-büyük bütün restoran müşterilerine sesleniyor. Çünkü pandemi koşullarında çok büyük zorluklar yaşayan restoranlara ve çalışanlarına destek vererek belki de sektörde ciddi bir kriz yaşanmasının önüne geçilebilir.

Burger King’in sıra dışı çağrısı, COVID-19 salgınının etkisinin beklenenden daha üzün sürmesi sebebiyle büyük bir risk altında olan sektörlerde görmek istediğimiz, kıymetli bir dayanışmanın örneği oldu.

Bu çağrıya kulak vermek tamamen biz tüketicilere kalmış durumda. Restoranlara gidemesek bile eve sipariş verebiliriz. 

Biz de bu dayanışmada Burger King’e katılıyoruz. Evinizden çıkmadan, Pegaso Online University’den tüm Avrupa’da geçerli bir üniversite diploması edinmek tabii ki önünüzdeki en iyi seçenek. Ama belki Udemy veya Coursera’da ilginizi çeken kurslara katılmak da o kadar kötü bir fikir olmayabilir.