Dünya’ya Farklı Bakış Açılarıyla Bakabilmenin Anahtarı: Yabancı Dil

İnsanlara dünyanın kapılarını aralayan, aynı zamanda kişiler için iş olanaklarının yelpazesini genişleten birden fazla dil konuşabiliyor olmak, gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. Özellikle dünyanın büyük bölümünde kabul görmüş ve milyarlarca insanın konuştuğu dil olan İngilizce dilini bilmek, uluslararası yaşamın yanı sıra ülke sınırları içerisinde de önemli rol oynarken birden fazla dil bilmek ise dünyanın tüm kapılarının ardında kadar açılması adına yardımcı olur. 

Dünyanın ‘Dil’ini Anlamak

Dünya genelinde, Sheffield Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre nüfus çoğunluğunun ana dili olarak İngilizce dilini konuştuğu 18 ülke varken resmi dil olarak İngilizceyi ilan etmiş olan 53 ülke bulunuyor. En yaygın dil olan İngilizce dilini 427 milyon kişi konuşuyor. Bu da demek oluyor ki İngilizceye hakim olmak; dünya üzerinde yer alan 53 ülkeye rahatlıkla seyahat edebilmenin ve 427 milyon kişiden fazla insan ile iletişim kurabilmenin anahtarını sunuyor. 

İngilizce bilmenin iş mülakatlarında ne kadar gerekli olduğu göz önüne alındığından, eğitim kurumları İngilizce dilini öğretmeyi birinci plana koyuyor. Bunun sebebi işe alım süreci içerisinde İngilizce seviyesinin belirleyici faktörlerin başında yer almasıdır. 

Ülkemiz baz alındığı zaman dünya sıralamasına giren en iyi üniversitelerin eğitim dili ise yine İngilizce olarak karşınıza çıkarken; İngilizce bilmek akademik açıdan önem taşıyor. Erasmus, Farabi gibi öğrenci değişim programlarından yararlanmak adına belli bir seviyenin üzerinde dil bilmek gerekirken mezuniyet tezi, makale vb. yayınlar için yine İngilizce ön plana çıkıyor. Hele akademik kariyere devam etmek niyetindeyseniz İngilizce bilmeniz şart.

Kaliteli Hayatın Anahtarı: Birden Fazla Dil Bilmek

Günümüz koşullarında ana dil haricinde başka bir dil bilmek iş başvurularında genellikle zorunlulukken iki dil bilmek çok daha avantajlı bir konuma yükseltir. Diğer adayların önüne geçmek için harika bir fırsat sunan yabancı dillere hakimiyet istihdam şansını artırır. 

İngilizce konuşmak, okumak veya yazmak artık bir meziyet olmaktan çıkarak koşullar açısından gerekli hale gelirken bir başka dil birkaç adım öteye taşır. Aynı zamanda beyin için harika bir egzersiz olan dil öğrenmek pek çok açıdan avantaj sağlar. Öğrendiğiniz dile ait eserleri orijinal dilinde okuyarak çok daha büyük keyif alınmasına yardımcı olurken kültürel mirasa tercüme olmadan tanık olunmasını sağlar. 

İngilizce dilini öğrendikten sonra edinilen bir dil eğitimi çok daha kolay geçerken birbirine destek olan diller farklı kültürlerin bir arada olduğu platformlarda kişilere özgüven ile birlikte pratiklik kazandırır. Çoklu görev yeteneklerinin gelişimine destek olan dil öğrenimleri globalleşen ekonomi içerisinde sınırlarınızı genişletmenizi ve iş olanaklarından zevkinize uygun olanı seçmenizi sağlar. İş verenin sizi seçmesindense, siz işinizi seçmek istiyorsanız İngilizce dilinin yanında mutlaka bir başka dil daha bilmelisiniz.

Dünya sanat mirasının %60’ını oluşturan ve batı sanatının adeta kalbi olan İtalyancayı keşfetmek bu açıdan iyi bir seçenek olabilir. 59 milyon kişinin ana dili olan ve en çok öğrenilmek istenen diller arasındaki yerini her geçen gün yükselten İtalyanca, sofistike dillerden biridir. 

En büyülü aşk hikayelerinden olan Romeo ve Juliette hikayesinde dahi konuşulan bu dil, üstün markaların da bulunduğu bir ülkenin dilidir. Ferrari, Armani, Barilla gibi markalar tanınan İtalya ile iş birliği yapan şirketler İtalyanca diline oldukça önem veriyor. 

Üst düzey ekonomisi 7000’den fazla Amerika Birleşik Devletleri firmasının görev yaptığı İtalya, merkezinde dünya markalarını bulundururken dünya çapında geniş iş olanakları sunar. İtalyanca ve İngilizce sayesinde sanatla iç içe bir kültüre tanıklık ederken iş alanında aranan kişi olabilirsiniz.

Dünyanın Neresinde Olursanız Olun Aranan Kişi Olmanın Yolu Pegaso’dan Geçer

Günümüzde dil eğitimi alabilmek sadece akademik eğitim hayatı içerisinde gerçekleşmiyor. Dil kursları, online eğitim sunarak bireylere özgür yaşam alanlarında üst düzey bir eğitim sunuyor. Tıpkı üniversite eğitiminde olduğu gibi belli bir hazırlık sürecinden sonra ana eğitime başlayan dil kursları, tamamen seçilen yabancı dilde eğitim verirken kelime, gramer, günlük konuşma, o dilin deyimleri vb. alanlarda verileri öğrencilerle buluşturuyor. Öğrencilere gerekli pratiği kazandırarak onları o dilin konuşulduğu ülkelere gidecekmiş gibi hazırlayan kurslar son derece verimli bir eğitim sürecini sunuyor.

Pegaso Online University’de İngilizce eğitim hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde verilirken kişileri doğru şekilde hazırlamak esas alınıyor. Üniversiteye ek olarak, mezun olduktan sonraki kariyer planlamasına destek olarak veya dil bilgisini ileri seviyeye taşımak adına gerekli eğitimleri sunan Pegaso, seçenekler arasında ihtiyaca uygun olanın en verimli şekilde değerlendirilmesine yardımcı oluyor. 

Ofiste, evde, toplu taşımada rahatlıkla dinleyebileceğiniz derslerle birlikte öğretmenlerle iletişim kurma imkânı sunan Pegaso, aynı zamanda konforlu öğrenme sürecinizin en büyük destekleyicisidir.

İnteraktif öğrenme modelini öğrencilerine verimle sunan Pegaso, İtalyanca eğitim fırsatları ile teorik temellerden sonra yeterli pratik yapılmasına da fırsat sağlıyor. Evinizden çıkmanıza bile gerek kalmadan tamamen online eğitim modeliyle ister İngilizce ister İtalyanca alanında uzmanlaşabilirsiniz. Dil yapısının incelikleri ile birlikte öğretici içerikler sunan Pegaso, iş olanakları açısından geniş yelpazede seçeneklerle karşılaşmanız için ilk adımınız olabilir.