Hayatı Kaçırmayın

Hayat; göz açıp kapayınca kadar geçen sürelerden ibaret. Hızına yetişilemeyen hayat maratonunda durup kendinize vakit ayırmak için gereken zamanı bulamıyor olabilirsiniz. Bu çağımızın en derinlerde yatan sorunlarından birisidir. Mutsuz insanların, birbirine tahammül edemeyen kalabalıkların derininde yatan problem kendilerine vakit ayıramamalarından kaynaklanan iç sıkıntılardır. 

Teknolojinin gelişmesiyle kolaylaşan ve bir o kadar da hızlanan hayat tek bir alana odaklanmayı seçeneklerin ilk sırasında koyuyor. Hatta bazen tek seçenek bir alanda ilerlemekmiş gibi görülebilir. Ama bu durum hayatın daha güzel yaşanmasını sağlamaz. Tersine bunaltıcı günlerin kapısını aralar. 

Tek bir alanda başarıya odaklanıldığı takdirde hayatın güzellikleri, adeta bir fotoğrafın arkasındaki bulanık manzaralar gibi gün geçtikçe silikleşir. Bunun önüne geçmek için kendinizi keşfetmeniz ve hangi aktiviteleri gerçekleştirirken mutlu olduğunuzu tespit etmeniz gerekir. 

Adım adım ilerlediğiniz alanın yanı sıra sevdiğiniz bir hobiyi planlarınıza eklerseniz hayatı dolu dolu yaşayabilirsiniz. 

Farkı ortamlara girdiğiniz ve farklı insanlarla tanıştığınız hobi deneyimlerinde konfor alanlarınızı bırakarak yepyeni deneyimlere imza atabilirsiniz. Hatta belki zamanla tutkunuzu profesyonel olarak da geliştirip, hobinizi işinize dönüştürebilirsiniz. 

Hayattan Kopmadan, Keyif Almak İsteyenlere

Ruhsal ve fiziksel gelişime katkı sağlayan hobiler çocuklardan yetişkinlere kadar her yaş grubundan insan için olumlu etkiler yaratır. Yoğun ve rutin hayatın stresiyle başa çıkmanızı sağlayan farklı ilgi alanlarına sahip olmak sınırlarınızı keşfetmenize, hatta onları zorlamanıza yardımcı olur. 

Motivasyon artırıcı özelliğe sahip hobilerin kendinizi ifade etmenin en eğlenceli yolunu size sunarlar. Üretme arzunuzu kamçılayan eylemler kendi zevklerinize göre şekillenirken hayatın tadını çıkarmak adına size yardımcı olur. 

Bazen ifade etmekte zorlanacağınız anlarla karşılaşırsınız. Sözlere dökülemeyen her sıkıntı, stres, dert veya mutluluk içinizde birikirken dışarı çıkmak için alan ararlar. İçinizde biriken bu yoğun duyguları ifade edebilmenin zorlaştığı zamanlarda, kendinizi kelimeleri kullanmadan dışa dökebilmeniz için hobiniz en büyük destekçiniz olur. 

Hayatın ayrılmaz bir dalı olan sanatla iç içe bir yaşam düşlüyor ve buna zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız Pegaso bu konuda size yardımcı olabilir. Örneğin, Sanat, Tasarım ve Eğlence tezsiz yüksek lisans programı ile İtalyan sinemasından dizi senaryosu yazımına kadar pek çok alanda değerli eğitmenler eşliğinde donanım kazanabilirsiniz. Hayata daha geniş perspektiften bakmanıza yardımcı olan bu program sayesinde yazacağınız senaryoları film, kısa film, dizi gibi dijital projelere dökerek kariyerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Kariyerinizde yepyeni fırsatların doğması için ilgi alanlarınızı profesyonelleştirerek onların peşinde koşmalı kendinizi her alanda donanım sahibi yapmalısınız.

WhatsApp Image 2021 01 19 at 10.18.46

Kendinizi Gerçekleştirmenin En Kolay Adımı: Hobi Edinmek

Sorumluluklarınızı destekleyen hobiler zaman yönetimi konusunda sizi oldukça geliştirir. Hayatınızı daha planlı ve düzenli yaşamak için kendinize ayıracak vakitlerinizi anlamlı kılabilirsiniz. 

Farklı aktivitelere zaman ayırdığınız zaman sorumluluklarınızı daha verimli şekilde yerine getirdiğinizi fark edersiniz. Konsantrasyon sorununa en etkili çözümü sunan hobiler stresle başa çıkmak konusunda ise birebirdir. 

Yılların değişmeyen tutkusu olan modanın daimî takipçilerindenseniz Pegaso’nun Moda ve Lüks Giyim tezsiz yüksek lisans programı ile moda endüstrisinin dinamiklerini yakalayıp bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Kendinize ait bir marka kurma hayalinizin peşinden gitmenize yardımcı olan bu program sayesinde moda ve kıyafet tarihi hakkında bilgi sahibi olabilir moda iletişimi hakkında donanım kazanabilirsiniz. 

Marka lansmanında dikkat etmeniz gereken faktörleri kritik detayları ile aktaran donanım dolu program ile birlikte hayalinizdeki tasarımları ve markayı oluşturmak son derece kolaylaşır. 

E-Eğitim ile Sınırları Kaldırın Hayallerinize Ulaşın

Trafik stresi çekmek istemeyen ve konforlu alanlarında hobilerini gerçekleştirmek isteyenler için günümüz teknolojisiyle uyumlu verilen E-Eğitim hizmetleri biçilmiş kaftandır. Örneğin; son zamanların yükselen sektörlerden olan Gastronomi alanının püf noktalarını E-Eğitim ile alabilirsiniz. 

İtalyan mutfağının inceliklerini keşfedip şarapların tarihçesini irdeleyebileceğiniz eğitimde pazarlama alanında değerli bilgiler edinebilirsiniz. Kendinize yeni bir yol haritası çizmenize yardımcı olacak eğitimler ile hayata bambaşka bir gözle bakabilirsiniz. 

Toplu taşımada, evde, iş yerinde izleyeceğiniz ders videoları ile rutininizi bozmadan hayata ara verebilir sevdiğiniz alanda kendinizi yenileyebilirsiniz. Bunun için size yardımcı olan, eğitiminizi keyifli hale getiren Pegaso hayatın tadını çıkartmanız için değerli eğitimlerini size sunar. 

Hayattan taviz vermemek adına, tezsiz yüksek lisans seçenekleriyle her yaştan kişiye hitap eden Pegaso’nun eğitimleri ile hayatın her anını dolu dolu yaşayabilirsiniz. Zamanınızı daha kolay yönetirken eğitimleri dilediğiniz saatte seçebilir, dijital dünyanın sunduğu fırsatları kendiniz için yatırım yapacak şekilde birer avantaja dönüştürürken başarılı işlere imza atabilirsiniz. 

Konforlu Alanınızdan Ayrılmadan Sevdiğiniz Alanda Uzmanlaşın

Alanında profesyonel kişilerden alınan eğitimler ile sevdiğiniz alanda kendinizi geliştirirken kendinize yeni bir yol haritası çizebilirsiniz. Sınırlarınızı keşfettiğiniz ve yaratıcılığınızı ön plana çıkardığınız bu yolculukta emin ellerde ilerlerken konforlu alanlarınızdan ayrılmak zorunda kalmazsınız. 

Ne zaman, nerde, nasıl çalışmak istediğinize kendiniz karar verdiğiniz bu sistemde iş veya eğitim hayatından kopmadan sevdiğiniz ilgi alanlarına vakit ayırabilirsiniz. Hayal gücünü geliştiren sanat faaliyetlerine katılabileceğiniz ve marifetlerinizle harikalar yaratacağınız alanları evinize getiren Pegaso gastronomi, moda, İtalyan müzik tarihi, sanat, tasarım ve eğlence, gibi farklı dallarda kaliteli hizmetler sunar. 

Sadece online çalışma hizmeti sunmayan sizin tercih ettiğiniz yöntemle ilerleyen Pegaso ile sınav takvimini kendiniz oluşturabilir kişisel eğitmeniniz aracılığı ile üniversitenizle iletişim kurabilirsiniz. Hayatı dolu dolu yaşamanıza öncülük eden Pegaso’nun size özel akademik programlarını incelemek için buraya tıklayabilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.