İşletme’nin Faydaları

Birçok büyük üniversitenin en yaygın ve köklü bölümlerinden biri olarak rağbet gören işletme bölümü, esas olarak öğrencilerine bir oluşum ya da işletmenin kuruluş ve yönetim aşamaları için gerekli niteliği kazandırmayı hedefler. Pegaso Online University’de online işletme bölümü okuyarak finans, yönetim ve organizasyon becerilerinizin aynı anda gelişmesini sağlayabilir, insan kaynakları, satış-pazarlama, finansal ve idari yönetim gibi farklı iş kollarında uzmanlaşabilirsiniz.

İşletme Eğitiminde Öğrenci Kazanımları Nelerdir?

İşletme bölümü mezunları, iş ve kriz yönetimi, disiplin, insan yönetimi konusunda uzmanlaşırken problemlere açık ve geniş bakış açısıyla çözüm üretme yetkinliği kazanırlar. Hemen her sektörde işletme mezunlarına ihtiyaç duyulur. Bundan dolayı işletme mezunları, esnek çalışma imkanlarına ve oldukça fazla sayıda iş fırsatına sahip olur.

İşletme eğitiminde iş yönetimini öğretmek ön plandadır. Bunun yanı sıra kriz anında etkili çözümler üretebilme ve çalışanların organizasyonlarının düzenlenmesi gibi konularda da eğitim verilerek öğrencinin çok yönlü yetkinlikler kazanması ve iş hayatına hazırlanması amaçlanmaktadır. Böylece öğrenciler, geniş iş olanaklarına sahip olabilir, farklı sektörlerde farklı departmanlarda iş bulabilir, ileride yöneticilik yapma hedeflerine işletme bölümü sayesinde ulaşabilirler.

Türkiye’de Cem Boyner’den Güler Sabancı’ya, Ali Koç’tan Murat Ülker’e kadar birçok önemli iş insanı, işletme bölümü mezunudur. Dünyaca tanınan işletme bölümü mezunları arasında ise John Grisham, Jamie Dimon, Tim Cook gibi isimler bulunur.

İkinci Üniversite Olarak İşletme Okumak

Lisans eğitimini farklı bir bölümde tamamlayan öğrenciler, eğitim aldıkları mesleği daha nitelikli ve donanımlı bir şekilde sürdürmek için işletme bölümünü tercih edebilirler. Bu şekilde kendilerini hem akademik anlamda geliştirirler hem de iş hayatına hazırlık aşamasında daha avantajlı bir duruma gelirler.

İkinci bir üniversite okuduğu için çalışma hayatına geçiş aşamasında duraksamak ya da zorlanmak istemeyen öğrenciler ise online işletme okuyabilir. Bu sayede staj ve iş olanaklarına sahip olarak çalışma hayatının yönünü değiştirebilir. Online eğitim ile birlikte çalışma hayatını eş zamanlı sürdüren öğrencilerin iş hayatlarında çok yönlü bir şekilde gelişim göstermesi daha kolaydır.

Örgün eğitim sistemi içerisinde öğrenciler becerilerini geliştirmek için çift anadal ya da yandal yapabilir. Fakat her iki bölümün gerekliliklerine örgün sistem içerisinde yetişmek, iki bölüme de aynı çalışma verimiyle adapte olabilmek oldukça zorlayıcı olabilir. Bu yüzden ikinci üniversiteyi online okumak öğrenciye oldukça avantaj kazandırır.

Eğer ilk üniversite deneyiminizi farklı bir bölümde gerçekleştirdiyseniz fakat hayalinizde bir işletme açma düşüncesi varsa online işletme bölümü bu konuda size yardımcı olabilir. Dilerseniz Pegaso Online University’de işletme okuyarak daha önce okumuş olduğunuz bölümün bilgi becerisiyle işletme bölümünün size kazandırdığı donanımı birleştirebilir, hayalinizdeki işi bu şekilde kurabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf edebilir, dilerseniz halihazırda çalışırken online üniversite okuyabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında iş bulmak, Avrupa’da geçerli bir diploma sahibi olmak gibi hayallere sahipseniz Pegaso’da online üniversite okuyarak bu hayallerinize yaklaşmak için güçlü bir adım atabilirsiniz.

WhatsApp Image 2020 12 25 at 13.34.12

 

Online İşletme Eğitiminin Artıları

Eğitim hayatının online ortamda sürdürülmesinin deneyimlendiği pandemi sürecinde online eğitimin avantajları bir kez daha anlaşıldı. Online eğitim, birçok anlamda örgün eğitime göre çok daha pratik, esnek ve özgür çalışma imkanı sunar.

  • Derslerin, ödevlerin ve sınavların dijital ortamda kaydedilebilmesi, öğrenciler için derslerin daha şeffaf ve akılda kalıcı bir boyut kazanmasını sağlar. Böylece notlar her zaman ulaşılabilir olur.
  • Bütün detaylarıyla dijital ortama aktarılmış bir eğitim süreci, klasik yöntemlere göre çok daha düzenli, hızlı ve verimlidir. Böylece gerekli bilgiye her an, her yerden ulaşmak mümkün hale gelir.
  • Online üniversite eğitiminde öğrenciler ve öğretim üyeleri arasındaki iletişim ve etkileşim şeffaf ve çözüm odaklıdır. Aynı zamanda verilen notlar her zaman, günün her saatinde görüntülenebilir, öğretim üyeleri online ortamda öğrencilere kolayca geri dönüt sağlayabilir.
  • Online üniversite eğitimi alan öğrenciler, evlerinden çıkmadan derslere katılma ve esnek çalışma kolaylığına sahip olur, okul yolunda harcanan zamandan tasarruf ederek çalışmaya ya da kendilerini geliştirmeye vakit ayırabilir.
  • Örgün eğitim sisteminde okula göre ev ya da evin bulunduğu konuma göre okul seçimi yapmak oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Online işletme öğrencileri ise dünyanın neresinde olursa olsun Pegaso Online University’de okuyabilir, Avrupa’da geçerli diploma sahibi olabilir.
  • Online işletme öğrencileri, her yaşta diploma sahibi olarak hayallerindeki işletmeyi açabilir, kariyer planlarını istedikleri yönde oluşturabilir.
  • Online eğitimin esnek çalışma avantajları sayesinde işletme öğrencileri örgün eğitimde farklı bir bölüm okumaya ya da iş yaşamlarına devam edebilir, bu süreç zarfında işletme bölümü okuyabilirler.

Pegaso Online University’de İşletme Okumanın Artıları Neler?

Pegaso Online University’de online işletme eğitimi, zaman tasarrufu ve özgürlük imkanı sağlayan nitelikli bir eğitim anlayışı sunar. Pegaso, e-eğitim alanında 15 yılı aşkın deneyimiyle öğrencilerinin online eğitim avantajlarıyla nitelikli eğitim almasını amaçlar. Pegaso online işletme eğitimi sayesinde öğrenciler, kendi ders programlarına uygun şekilde eğitim programını düzenleyebilir, derslere nerede ve ne zaman girebileceklerine kendileri karar verir.

Pegaso, öğrencilerinin kariyerlerini de mümkün ölçüde destekler. Özellikle İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde iş ve staj konusunda öğrencilerine belli konularda yardımcı olan Pegaso Online University ile online işletme bölümünün avantajlarından yararlanabilir, hayalinizdeki kariyere zamandan tasarruf ederek ulaşabilirsiniz!

Pegaso Online University İşletme Lisansı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayın.