İtalya’da Görülmesi Gereken Yerler

Gerek havası gerekse mimarisi sebebiyle İtalya, dünyada görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. 

İtalya’nın sadece büyük şehirleri değil küçük kasabaları da harika manzaralara ev sahipliği yapıyor. 

Yediden yetmişe herkesin hayallerini süsleyen güzel rotaların kalbi İtalya’da atıyor. İtalya, her noktasında farklı bir tarih ve bambaşka bir evren barındırıyor. 

Milano’nun moda dünyasında kendinizi kaybederken ülkenin güney kesimlerinde denizin ve kumun tadını çıkartabilirsiniz. 

Venedik’te romantik kanallar altında keyifli anlar yaşarken ülkenin her köşesinde İtalyan mutfağının lezzetine erişebilirsiniz.

Ancak İtalya’nın rağbet görmesinin tek sebebi elbette turizm değil. Aynı zamanda İtalya eğitim sistemi, üniversite eğitimi için harika bir fırsattır. 

Dünya’nın ilk üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi’nin yer aldığı İtalya, üniversite kültürünün çok eskilere dayandığı nadide bir ülke… 

İtalya doğal güzellikleri, tarihi yerleri ve mimarisiyle ziyaretçilerini büyülerken, aynı zamanda üstün standartlarda bir eğitim sistemine sahiptir.  

Peki eğitim, iş, veya gezi amacıyla İtalya’ya seyahat ettiğinizde görmeniz gereken yerler nereler?  

İtalya’da görülmesi gereken yerler, İtalya’da hangi şehirler gezilmeli ve İtalya’nın turistik yerleri sorularınıza karşılık işte İtalya’daki önemli yerler: 

  • Duomo Katedrali
  • Kolezyum (Amfi Tiyatro) 
  • Cumo Gölü

 

Bu yazımızda İtalya’da görülmesi gereken yerlerden yalnızca birkaç tanesine değineceğiz. 

 

 

İtalya’da Gezilecek Yerler Listesi

Tarihsel miras açısından dünyanın en iyi 5 ülkesi arasında yer alan İtalya, yılda 63.2 milyon turist ile turizm yarışında üst sıralarda yer alıyor. 

Zengin mutfağı, kültürü ve mimarisi ziyaret edenlerin hayranlığını katlıyor. 

Ayrıca İtalya’da 51 UNESCO Dünya Mirası alanı bulunuyor. 

Roma İmparatorluğu’nun uzun yıllar boyunca hüküm sürdüğü İtalya, Roma İmparatorluğu’nun en değerli eserlerini ve yapıtlarını barındırıyor. İ

talya’da gezilecek yerler listesi o kadar fazla ki.. 

Birbirinden güzel detaylara sahip bu yerler arasında gezerken kendinizi kaybetmemeniz imkansız. 

Her noktasında ayrı bir tarih barındıran İtalya’yı keşfettikten sonra oradan vazgeçemeyeceksiniz. 

 

İşte İtalya’da görülecek önemli, tarihi ve turistik yerler: 

 

 

Duomo Katedrali

İtalya’da gezilecek yerler listesinde; yapımı 500 yıl süren bu katedral, Milano’nun en önemli yapıtlarından birisidir. 

Duomo aynı zamanda katedralin bulunduğu alanın da ismi. 

Katedrale girdiğinizde mum dikme alanları ve Rönesans döneminin en ünlü eserleri sizi karşılıyor. 

Bir rivayete göre mekanın bronz kapısına dokunduğunuzda iyi şans sizi buluyor. 

İhtişamlı mimarisi ve buram buram tarih kokan havası ile Duomo Katedrali, İtalya’da görülmesi gereken alanlardan birisi olarak karşınıza çıkıyor. 

Duomo Katedrali

 

Kolezyum (Amfi Tiyatro)

İtalya’da gezilecek yerler listesinde en başta gelen ve Roma’da bulunan Kolezyum, M.S. 80 yılında gladyatör dövüşleri için yapılmıştır. 

Antik Roma’nın en büyük amfi tiyatrosu olan Kolezyum, 50 bin kapasiteli ihtişamlı bir mekandır. 

Roma’ya adım attığınız anda görmeniz gereken Kolezyum, sizi cazibesiyle mest edeceğine emin olabilirsiniz. 

Kolezyum (Amfi Tiyatro)

 

Como Gölü

İtalya’da gezerken, dingin mavi suların ve bu masmavi suları saran yeşilliklerin arasında kendinizi kaybetmek istiyorsanız Como Gölü’ne uğramalısınız. 

Lombardiya kıyılarında bulunan göl, Roma İmparatorluk zamanından beri aristokrat ailelerin uğrak noktalarından birisi.

Akdeniz bitki örtüsünün tüm güzelliklerini gözler önüne seren Como Gölü, içinizi ısıtırken doğanın büyüsünü hissettiriyor. 

Como Gölü

 

İtalya’da Turizm Alanında Bir Kariyer İçin: Pegaso Online University

Turizm alanında çalışmak isteyen kişilerin hayatlarının bir döneminde mutlaka uğraması gereken ülkelerin başında gelen İtalya, turistik yerleri ile avantajlı bir lokasyondur. 

Özellikle yaz aylarında gözlenen turist yoğunluğu, İtalya’da turizm alanında çalışmak isteyenler için harika bir fırsat sunuyor.

Turizm alanında bir kariyer elde etmek isteyenler için ise Pegaso Online University’nin Turizm Lisans Programı çok yönlü bir fırsat sunuyor:

  • Turizm sektöründe faaliyet gösteren her türlü kurum ve kuruluşta çalışmanızı sağlayacak donanımı bu program sayesinde kazanabilirsiniz. 
  • Hem yazılı hem de sözlü olarak yabancı dillere hakim olabilir böylelikle dilediğiniz pek çok ülkede çalışabilirsiniz. 

  • Ekonomik, hukuki, yönetimsel, sosyal ve kültürel bilgilere sahip olan Turizm lisans mezunları, profesyonel olarak turizm alanındaki faaliyetlere devam edebilir.
  • Pegaso’nun zengin içerikli dersleri sayesinde turizm sektöründe bir adım öne çıkan öğrenciler, her açıdan kendilerini geliştirebilir.

Turizm alanındaki kariyerinizi farklı yönlerde geliştirebilirsiniz.

Pegaso’da alacağınız eğitimle, yeni işletmelere öncülük edebileceğiniz, girişimci bir ruha sahip olabilirsiniz.

Verilen programda öğrenciler ekonomi, iş dünyası, hukuk, tarih, coğrafya, antropoloji gibi disiplinlerle ilgili temel bilgileri edinir ve bu bilgileri turizm sektörüne aktarabilecek donanıma sahip olurlar. 

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapılarıyla öne çıkan İtalya’da, önemi artan turizm sektörüne dahil olmak istiyorsanız Pegaso sizin için biçilmiş kaftan.

Turizm lisansının ötesine geçen program, yenilikçi bakış açısıyla öğrencilere verimli bir eğitim süreci sunuyor. 

Pegaso Online University’den mezun olan öğrenciler; genellikle turizm acentelerinde, ulaştırma şirketlerinde, otellerde üst düzey yönetici olarak çalışıyorlar.

Yönetici pozisyonlarının yanı sıra; satış ve pazarlama, otel yönetimi, seyahat danışmanlığı, tur rehberliği, organizatörlük, misafir ilişkileri uzmanlığı, halkla ilişkiler uzmanlığı, karşılama hostesliği gibi alanlarda da görev alabilen mezunlar kendilerini pek çok alanda geliştirme şansına sahip oluyorlar. 

Pegaso Online University’nin Turizm Lisans Programına benzer olarak İtalya Müzik Tarihi Yüksek Lisans Programı ile ilgili profesyonel değerlendirmelerine ulaşarak, kendinizi turizm alanında geliştirebileceğiniz gibi İtalya müzik tarihi alanında da geliştirebilirsiniz.

Bütünleşik eğitim modelinin yenilikçi bakış açısı ve uzman eğitimciler ile birleştiği Pegaso Online University, kendinize yeni bir yol haritası çizmenizi sağlar.