Eğitim ve Sınavlar

Elektronik Eğitim Platformu

Pegaso Online University tarafından geliştirilen elektronik eğitim platformu, en yeni teknolojileri modern eğitim metotlarıyla birleştiren, İtalya’nın ilk e-eğitim platformudur. Tüm Pegaso öğrencilerine kişiselleştirilmiş bir şekilde sunulan platformumuz;
Tüm cihazlarla uyumludur
24 saat erişilebilirlik sunar
Ekip oluşturmayı ve girişimciliği destekleyen bir online merkezde öğrencileri bir araya getirir
%100 öğrenci dostudur
Pegaso’nun eğitim imkanlarının tamamına anında erişim sağlar
Çok kanallı sohbet sistemi ile yenilikçi teknolojilere sahip, etkileşimli modüller sunar

Eğitim Yöntemi

Pegaso’nun benimsediği didaktik metodoloji, eğitim sürecinizde faydalı olan birçok materyal ve hizmetin birlikte kullanımını sağlar. Eğitim yöntemlerimiz kolay ve eğlencelidir. Size özel çalışma platformuna erişmek için tek ihtiyacınız internet bağlantısı olan bir cihaz (bilgisayar, tablet veya telefon) ve size vereceğimiz kullanıcı adı ile şifre olacak. Bu platformda aşağıdaki modülleri kullanarak derslere devam edeceksiniz:
 • Bibliyografik referanslar ve notlar içeren ders kitapçıkları
 • Öğretim üyelerinin sesli anlatımlarına eşlik eden ve zengin metinler, görseller, grafikler ve tablolar içeren sunum slaytları
 • 7/24 erişilebilen ders videoları
 • Konuya hakimiyetinizi sınamak için faydalanabileceğiniz öz değerlendirme testleri

Düzenli bölüm dersleri dışında, sanal sınıfınızda spesifik içerikler konusunda uzman olan ve online eğitimin teknik ve iletişimsel yönleri konusunda eğitim almış öğretim üyeleri tarafından denetlenen etkinliklere katılacaksınız. Bireysel veya grup halinde katılacağınız bu interaktif etkinlikler aşağıdakiler araçlar üzerinden gerçekleşecek:

 • Forumlar
 • Online konferanslar
 • Öğretim üyeleriyle sohbetler
 • E-posta ile soru-cevap
 • Özel dersler

Sınavlar

Pegaso Online University eğitimde fırsat eşitliğini teşvik etmeyi ve herkesin yüksek niteliklere ulaşabilmesini sağlayan koşullar yaratmayı amaçlar. Bu yüzden, Pegaso’da lisans veya yüksek lisans eğitimi alırken başarınız birkaç farklı yöntemle ölçülür. Bunların tamamı uzaktan online olarak katılabileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir:

 • Çoktan seçmeli veya klasik sorulardan oluşan değerlendirme testleri​
 • Makale Yazımı
 • Atölye Çalışmaları
 • Projeler
 • Final Sınavları

Sınavlara nasıl katılacağınızı aşağıdaki başlıklar altında inceleyebilirsiniz:

Size özel Pegaso platformunuzda, sizin için gerekli olan tüm sınav oturumlarının yer aldığı “Uzaktan Sınav” bölümünü bulabilirsiniz. Bu bölümde her ders için belirlenmiş sınav oturumlarının tarih ve saat bilgileri bulunmaktadır. “Oturumu Rezerve Et” butonuna tıklayarak istediğiniz sınav oturumuna erişebilirsiniz.

“Dosya Seç” butonuna tıklayarak, geçerli kimlik belgenizin (2 MB'ı aşmayan) kaliteli ve renkli bir kopyasını yüklemeniz ve ardından kişisel verilerinizin işlenmesine onay vermeniz gerekir. Bu adımdan sonra yüz tanımayı başlatmak için “Devam” butonuna tıklayabilirsiniz.

Sınavınız başladığında süreniz ekranda bildirilecektir, geri sayımı her zaman kontrol etmelisiniz. Sistem sizden her 2 dakikada bir bilgisayar başında olduğunuzu onaylamanızı isteyecektir. Tüm soruları cevapladıktan sonra, sayfanın alt kısmında yer alan “Onayla” butonunu tıklayarak cevaplarınızı gönderebilirsiniz. Cevaplarınızı gönderirken sınava bizzat katıldığınızı ve gönderdiğiniz cevapların size ait olduğunu beyan etmeniz gerekecektir.

Gönderim onaylandıktan sonra sınav sonucunuzu hemen göreceksiniz. “Analiz Et” butonuna tıklayarak verdiğiniz her cevabı görebilir ve cevabınızın doğru olup olmadığını kırmızı ve yeşil renkle işaretlenmiş olarak kontrol edebilirsiniz.