Hakkımızda

Pegaso Online University; İtalya’da Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı’nın 20 Nisan 2006 tarihli kararnamesi ile kurulmuş ve akredite edilmiş bir özel üniversitedir. Pegaso, uzaktan çevrimiçi eğitim sağlamak amacıyla Avrupa’da kurulan ilk üniversitedir ve 15 yıllık faaliyeti boyunca lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 100.000’den fazla öğrenciye eğitim vermiştir.

Bilgi, özgürlük ve bütünleşme değerlerini önceleyen üniversitemizin misyonu; akademi ve öğrenci arasında tam bir etkileşim sağlamak, kültürel ve profesyonel becerileri kesintisiz bir şekilde geliştirmek, bireyi merkeze alan bir “kişisel öğrenim ortamı” oluşturmak ve yaşam boyu eğitim felsefesi üzerine kurulu orijinal pedagojik modeliyle eğitim vermektir.

Lisans ve yüksek lisans programlarımız, hem öğrencilere hem de çalışanlara uygun, esnek ve verimli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Öğrencilerimiz, istediği yerde ve zamanda bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları ile online olarak çalışıp sınavlara uzaktan girebilmektedir. Pegaso’nun akademik programlarını tamamlayarak mezun olan öğrenciler, geleneksel bir üniversite diplomasıyla eşdeğer statüde ve Avrupa’nın tüm ülkelerinde akredite bir diploma almaktadır.

İtalya’nın en iyi online üniversitesi olan Pegaso’nun gelişmiş eğitim metodolojisi, geniş akademik kadrosu ve işe yerleştirme başarısı 2000’den fazla dergi makalesinde yer almıştır. Üniversitemiz kendi bünyesinde yürüttüğü eğitim ve akademik araştırma faaliyetlerine ek olarak birçok prestiji üniversiteyle ERASMUS bünyesinde ve ikili anlaşmalarla uluslararası iş birliğini sürdürmektedir. Ayrıca Pegaso, üstün teknolojisi ve hayat boyu öğrenme sürecine yaptığı katkılar sayesinde çeşitli sektörlerde 500’den fazla kamu kuruluşu ve özel şirketle anlaşmalar imzalamıştır ve ortak çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

İtalya’da 92 sınav merkezi ve 740 ECP (e-learning center point) yani üniversite oryantasyon merkezinden oluşan geniş bir ağla hizmet veren Pegaso, son yıllarda globalleşme sürecine girmiştir. Üniversitemiz dünyanın en uzak bölgelerinde bile teknolojik esnekliği temel alarak tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı planlayan bir uluslararası genişlemeyi gerçekleştirmektedir.

Pegaso Turkey ECP, Pegaso Online University adına Türkiye’de tanıtım, oryantasyon ve teknik destek hizmeti vermek üzere kurulmuş bir e-öğrenme merkezi olup NovelUni Eğitim Danışmanlık AŞ tarafından temsil edilmektedir.

Pegaso’ya tüm yıl boyunca istediğiniz zaman kolayca kayıt yaptırabilirsiniz. İtalya’nın en büyük online eğitim platformundan yalnızca bir tık uzaktasınız.

Pegaso’nun eğitim metodu birçok araç, materyal ve hizmetin entegre bir şekilde kullanıldığı öğrenme objelerini içerir. Bir Pegaso öğrencisi olduğunuzda eğitim yolculuğunuzda aşağıdaki modülleri kullanarak derslere devam edeceksiniz:

  • Bibliyografik referanslar ve notlar içeren ders kitapçıkları
  • Öğretim üyelerinin sesli anlatımlarına eşlik eden ve zengin metinler, görseller, grafikler ve tablolar içeren sunum slaytları
  • 7/24 erişilebilen ders videoları
  • Konuya hakimiyetinizi sınamak için faydalanabileceğiniz öz değerlendirme testleri

Pegaso’da sınavlar da eğitimler gibi tamamen online olarak ilerlemektedir. Video derslerinizin %80’ini izledikten sonra sınavlara girebilirsiniz.

Sınavlar konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.