İletişim ve Medya Yüksek Lisans Programı

communication and media studies1

İletişim ve Medya tezsiz yüksek lisans programı, geleneksel ve yeni nesil iletişim/medya sektörlerinde kariyerine devam eden veya bu sektörlerde çalışmayı hedefleyen profesyoneller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Multidisipliner bir yaklaşımla tasarlanmış olan programımız, iletişim ve medyanın hem dijital iletişim ve reklamcılık gibi fonksiyonel yönlerini, hem de iş dünyası ve toplumla ilişkilerini temel konular ve yeni yaklaşımlar açısından ele almaktadır. Öğrencilerimiz edindikleri eleştirel düşünce yöntemi ve teknik beceriler sayesinde sürekli değişen iletişim ve medya sektörlerinde aranan yetkinlikleri kazanmış olmaktadır.   

Akademik YılDers AdıKredi Sayısı
1Medya, Kültür ve Toplum8
1Stratejik Marka Yönetimi8
1Uluslararası Gazetecilik8
1Dijital İletişim ve Sosyal Medya6
1Medya Planlama ve Reklamcılık Yönetimi8
1Görsel İletişim8
1Araştırma Yöntemleri5
1Bitirme Projesi9

Bölümümüzün ders programı oluşturulurken, öğrencilerin profesyonel hayatlarında kullanabilecekleri iletişim ve medya ile ilişkili birçok farklı alanda yetkinlik oluşturmaları amaçlanmıştır. Bu bağlamda programımız medya kültürü, marka yönetimi, dijital iletişim, sosyal medya, reklamcılık, tasarım ve gazetecilik disiplinlerini kapsayan bir eğitim sunmaktadır.

İletişim ve Medya programı mezunları, yeni nesil medya kullanımının şirketler için müşteri ilişkileri, satış-pazarlama ve marka iletişimi açısından zorunlu hale gelmesiyle, birçok farklı sektörde kariyerlerine devam edebilmektedir. Mezunlarımız kurumsal iletişim, dijital pazarlama, reklam tasarım ve yönetimi, medya yönetimi ve görsel iletişim gibi alanlardaki farklı ihtiyaçlara dair taleplere cevap verebilmektedir.

Bu programın mezunlarının en çok tercih edildiği pozisyonlar aşağıdaki gibidir:

-Kurumsal İletişim Uzmanı

-Sosyal Medya Yöneticisi

-Pazarlama İletişim Uzmanı

-Marka Yöneticisi

-Editör

-İletişim Ağları Uzmanı

-Dijital İçerik Uzmanı

-Marka Pazarlama ve Tanıtım Sorumlusu

İletişim ve Medya tezsiz yüksek lisans programına kaydolmak isteyen öğrencilerin bir üniversite lisans programından mezun olması gerekmektedir. Ayrıca bölüme başlamak için B1 düzeyinde İngilizce dil yeterliliği aranır.