Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenci Adayları

Pegaso Online University’de öğrenim görmenin faydaları nelerdir?


Öğretim materyalleri yılın her günü 24 saat erişime açık olduğundan online çalışma yöntemi sayesinde öğrenciler nerede ve ne zaman çalışacaklarına kendileri karar vermektedirler.

Eğitimleri sırasında İtalya’da staj yapma imkanı bulmuş olan Pegaso mezunları kariyerlerini yurtdışında da geliştirme fırsatı yakalarlar.

Nasıl çalışacağım?

Pegaso’da çalışmak için ihtiyacınız olan tek şey internet erişimi olan herhangi bir cihazdır (bilgisayar, tablet veya akıllı telefon). Bu cihazla her zaman ulaşabileceğiniz materyaller:

– Video dersler
– Ders notları
– Sesli olarak sunulan slaytlar
– Öz değerlendirme / hazırlık testleridir.

Bir başka üniversitede okurken Pegaso Online University’ye kayıt yaptırabilir miyim?

Halihazırda örgün öğretimde bir üniversiteye devam eden öğrenciler ikinci üniversiteleri olarak Pegaso’ya kayıt yaptırabilir, mezun olduklarında iki diploma sahibi olma fırsatını elde edebilirler. Pegaso Online University’de ders ve sınav saatlerinize siz karar verirsiniz, böylece ders yükünüzün bir anda yoğunlaşmasını veya sınav saatlerinizde herhangi bir çakışma yaşanmasını engellersiniz.

Başvuru işlemleri nasıl olacak?

Pegaso’ya başvurmak oldukça kolay bir süreçtir. Yılın herhangi bir zamanında, istediğiniz programa hızlıca başvuru yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YKS şartı var mı?

Pegaso Online University başvuru kriterleri arasında herhangi bir merkezi sınava girmiş olmak veya belli bir puanın üzerinde sonuç almak bulunmamaktadır. Lisans programlarına başvururken lise, yüksek lisans programları başvururken ise lisans mezunu olmanız yeterlidir.

Derslerde devam zorunluluğu var mı?

Derslere devam etme zorunluluğu yoktur fakat bir dersin sınavına girebilmek için video derslerin en az %80’ini daha önce görüntülemiş olmak gerekir.

Üniversite ücretli mi?

Pegaso Online University lisans ve tezli yüksek lisans programlarının yıllık eğitim ücreti 3.000 Euro, tezsiz yüksek lisans programlarının eğitim ücreti ise 2.000 Euro olarak belirlenmiştir.
Ücretler ve burslarla ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

Pegaso YÖK tarafından tanınıyor mu?

Pegaso’nun tanınma statüsünü sorgulamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp, ülke listesinde İtalya’yı seçtikten sonra İtalyanca karakterlerle “Università Telematica Pegaso” aramasını üniversitemizin YÖK tarafından tanındığını teyit edebilirsiniz.

Tanıma ve denklik konusunda ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayın.

Öğrenciler

Kaçırdığım dersleri telafi edebilir miyim?


Dersleri istediğiniz zaman, istediğiniz yerden takip edebilir veya tekrar izleyebilirsiniz. Bu sebeple Pegaso’da derslerinizden asla geri kalmazsınız.

Sınavlara nasıl girerim?

Vize ve finallere girebilmek için aşağıdaki kriterleri sağlamanız gerekmektedir:

– Eğitim platformundan video derslerin en az %80’ini tamamlamış olmak
– Hazırlık testlerini başarıyla tamamlamış olmak
– Alıştırmaları başarıyla bitirmiş olmak
– Ek olarak, sınav rezervasyon tarihleri sona ermeden öğretim ücretlerinin ödenmiş olması

Kullanıcı hesabımı veya parolamı unutursam ne yapmalıyım?

Kullanıcı bilgilerinizi unutmanız durumunda info@pegasotr.com adresine adınızı, soyadınızı ve bölümünüzü belirten bir e-mail göndermelisiniz.